Su Kaçaklarına Acil Çözümler

Birçok kişinin başına gelmiş bir durum olan su kaçağı sorunu genel olarak tesisattan kaynaklı olmaktadır. Bazı durumlarda kimyasal ürünlerin çok fazla kullanılması ile birlikte borularda zedelenme ve zamanla aşınma meydana gelse de en büyük sebebi tesisat sorunları olmaktadır. Bu nedenle bu sorunu eski binalarda çok daha fazla görme olasılığımız vardır. Yeni binalarda tesisat oldukça sağlam malzemelerden oluşturulduğu için böyle bir sorun ile karşılaşma olasılığı da düşüktür. Su kaçakları bazen kendilerini sızıntı şeklinde göstermekte bazen ise tesisat içinde gizli bir şekilde ilerlemektedir. Görünen kaçaklar duvarlarda nemlenmeye ve ilerleyen süreçte daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Ayrıca görüntü kirliliğine de sebep olduğu için hemen tamir edilmesi gereken bir sorundur.

Su Kaçağı Can Sıkıcı Olabilir

Su kaçaklarının tesisat içinde görünmeyen yerde olanları da mevcuttur. Bunların nereden geldiğini, ne büyüklükte olduğunu sizlerin anlaması çok da mümkün olmamaktadır. Fakat kaçak olup olmadığını vereceğimiz tüyolardan anlayabilir ve eğer varsa çok daha büyümeden halledebilirsiniz. Bunun için yetkili kişilerden yardım almanız gerekecektir. Su kaçağını anlamanın en önemli yollarından biri su faturanıza bakmaktır. Çünkü her ay düzenli su kullanıyor ve aşağı yukarı size ne kadar fatura geleceğini biliyorsunuz. Faturanızda birden aynı kullanımı sağladığınız halde yüksek fatura geliyorsa burada bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra emin olmak için yapmanız gereken bir şey daha var bu da su vanalarınızı kapatıp su saatinizi kontrol etmektir. Kapattığınız halde su saatiniz dönüyorsa su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz.

Yeni Yöntemler İle Sorun Hemen Çözülüyor

Su kaçağı sorununu sizler çözemeyeceğiniz için hemen yetkili kişilerden yardım istemelisiniz. Teknoloji burada da kendini göstermektedir. Eskiden su kaçaklarını tespit etmek için fayans kırma işlemi yapılmaktaydı. Bu da çevreye hasar vermekte ve aynı zamanda ustalar için de oldukça yorucu olmaktaydı. Fakat artık küçük bir cihaz sayesinde suyun sesi dinlenmekte ve ekranda görünen bilgilere göre kaçağın nerede olduğu ne boyutta olduğu hemen anlaşılmaktadır. Böylelikle müdahale etmek de çok daha kolay olmaktadır. Artık tesisattan kaynaklı sorunların hemen önüne geçilmekte ve daha fazla büyümeden çözülmesi sağlanmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*