Su Kaçağı Sorununa Hemen Çözüm Bulunmalı

Özellikle de eski binalarda tesisat kaynaklı bir sorun olarak bilinen su kaçaklarına artık ne yazık ki yeni binalarda da rastlamak mümkündür. Daha çok duvarlardan sızıntı yapan ya da klozetlerde oluşan veya görmeniz anlamanız mümkün olmayacak şekilde oluşmaktadır. Su kaçaklarının nereden geldiğini ve ne boyutta olduğunu ancak bu alanda yetkili ustalar anlamaktadır. Fakat daha önceki yazılarımızdan da sizlere anlattığımız gibi bazı küçük yöntemler ile evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı olup olmadığının farkına varabilir ve böyle bir durum söz konusu ise hemen yetkili kişilerden yardım isteyerek bu olumsuz durumun önüne geçebilirsiniz. Su kaçağını anlamanız için öncelikle su faturanızı kontrol edebilirsiniz. Çünkü düzenli gelen su faturanızda birden artış oluştuysa bu, bir yerde sorun olduğunun sinyallerini bizlere veriyor demektir.

Kaçak Bulma Yöntemleri

Su kaçakları klozetlerde de kendini göstermekte ve boş yere su akışı sağlayarak kullanmadığınız suyun parasını ödemenize neden olmaktadır. Böyle bir durum yaşamayı tabi ki hiç kimse istemez. Su kaçağı olup olmadığını anlamanız için etkili bir yöntem daha söylemek istiyoruz. Su saatinizi kapatın. Ve su vanasını kontrol edin. Normal şartlarda su saati kapandığında vana da otomatik olarak durur ve su akışı olmaz. Fakat kapatmanıza rağmen su saatiniz çalışıyorsa burada bir su kaçağı olduğundan artık emin olabilirsiniz. Bu durumda hemen bir yetkili servis çağırmalı ve bu soruna en kısa zamanda bir dur demelisiniz.

Sorun Tespitinde Teknolojinin Önemi

Bu sorunu halletmeniz için yapmanız gereken şey en yakın yetkili servis ile irtibat kurmaktır. Teknolojinin ilerlemesinin etkileri burada da kendini gösterecektir. Çünkü eskiden bir yerde su kaçağı olup olmadığını anlamak için fayans kırma işlemi yapılıyordu ve bu yöntem hem ustaları çok fazla uğraştırıyor hem de etrafa ciddi anlamda zarar veriyordu. Fakat artık teknoloji sayesinde küçük bir alet yardımı ile suyun sesi dinleniyor ve kaçağın nerede olduğu ne boyutta olduğu görüntülü bir şekilde sizlere sunuluyor. Böylelikle sorunu hem tespit etmek hem de onarmak çok daha kolay ve hızlı bir şekilde oluyor. Bu sorun artık boş yere canınızı sıkmasın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*