Evinizdeki Su Kaçağının Farkına Varın

Su kaçakları birçok evde veya iş yerlerinde karşılaşılan bir sorundur. Bunu fark ettiğinizde hemen müdahale etmeniz gereken bir sorundur. Çünkü göründükleri kadar masum değildir. Zamanla çok daha fazla büyüyerek faturalarınızdaki etkisini de arttırabilir. Bu sorun ile uğraşmak istemiyorsanız önleminizi almalı ve kontrollerinizi yapmalısınız. Bu kaçaklar çok küçük damla şeklinde olsa bile zamanla büyüyerek başınıza daha büyük sorun açabilir. Su kaçaklarının sonucunda faturanızın daha önce olmadığı kadar fazla geldiğine şahit olabilirsiniz. Bu da canınızı sıkan bir durum olacaktır. Su kaçaklarını tespit edebilmeniz için birkaç yöntem vardır. Bunları diğer yazılarımızda olduğu gibi bu yazımızın devamında da görebilirsiniz.Kırmadan su kaçağı tespiti

Kaçak Olup Olmadığını Anlayabilirsiniz

Su kaçakları çok küçük sızıntılar şeklinde olabileceği gibi zamanla büyük boyutlara da ulaşabilmektedir. Bunun için erkenden tespit etmek son derece önemlidir. Klozetlerde yaşanan su kaçaklarını son zamanlarda çokça duyar olduk. Burada su vanasının kapanmamış olması ya da rezervuardan gelen su kaçağı zamanla birikerek hesap edemeyeceğiniz boyutta su kaçağına yol açabilir. Bu da doğal olarak faturanıza olumsuz şekilde yansıyacaktır. Su kaçağını anlamanı için en kolay olarak faturanızı kontrol edebilirsiniz. Her ay düzenli şekilde kullanmış olduğunuz su faturanızda birden yükselme meydana gelmiş ise burada bir kaçak olduğundan şüphe edebilirsiniz. Y ada evinizin veya iş yerinizin su vanasını kapatarak su saatini kontrol edebilirsiniz. Vana kapalı olduğu halde hala saat dönüyorsa buradan da bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

Teknoloji Kaçak Konusunda Yardımcı

Su kaçağı olabileceğinden şüphe ettiğinizde yapmanız gereken şey hemen bir yetkili servis çağırmak olmalıdır. Çünkü yetkili kişiler sorununuzun çözülmesine yardımcı olacaklardır. Şimdi gelişen teknoloji sayesinde su kaçağını tespit etmek ve yerini bulmak için fayans kırma gibi ilkel işlemler yapılmamaktadır. Artık küçük bir cihaz sayesinde hem suyun sesi dinlenmekte hem de görüntülü bir şekilde boyutu anlaşılmaktadır. Bu nedenle en kısa zamanda eskiyen tesisatın yerine yenisi yapılmakta sorun boruda ise boru tamir edilmekte ve bu mağduriyetten kurtulmaktasınız. Su kaçağı sorunu aslında tesisat kaynaklı bir sorundur. Ve bu nedenle de özellikle eski binalarda çok daha fazla rastlanılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*