Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Banyolarda oluşan rutubet, boyalarda dökülme veya benzeri işaretlerle banyo kalorifer yada su tesisatında bir kaçak olup olmadığının anlaşılması mümkündür. Su kaçağına sebep olan faktörler arasında birçok farklı gerekçe sıralanabilir.

Tesisatlar da Neden Su Kaçağı Oluyor?

Duvar içerisine gömülü halde bulunan tesisat sistemlerinde zamanla meydana gelen su sızıntısı, kırık ya da çatlaklar birçok farklı sebeple ortaya çıkabilir. Bu sebepler arasında öncelikle kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılmış olan tesisat sistemleridir. Kalitesiz malzemeler çabuk deforme olarak zaman içerisinde çatlaklar oluşturur. Bunun yanında kalitesiz işçilikte bir etkendir. İnşaat esnasında darbeye maruz kalmış tesisat boruları ya da özensiz bağlantılar ileride sızıntılara sebep olacaktır. Buna ek olarak tesisatlara gelen aşırı basınçlı su veya gider borularına dökülen ve tıkanmış boruları açması için kullanılan kimyasalların çok sık kullanılması da bağlantılara ya da contalara zarar verebilir.

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Rutubet Neden Oluşur?

Evlerde rutubet oluşumunun en büyük sebebi nemdir. Nem ile beraber zayıf yalıtım sonucu iç ve dış mekan arasında ki yüksek ısı farklı içeride ki duvarda rutubet ve kötü kokuya sebep olur. Nem ise havada ki su buharının miktarı demektir. Tesisatlar da meydana gelen su kaçağı gibi problemler içeride ki nemin yükselmesine sebebiyet verir. Odalarda oluşan rutubet genellikle kalorifer tesisatında kaçak tespiti yapıldığında ortaya çıkmaktadır. Banyolarda oluşan rutubet üst katta ki komşunuzun banyo tesisatında kaçak var anlamına gelebilir.

Rutubetin verdiği zararlar nelerdir?

Rutubet ev içerisinde kötü koku ve istenmeyen bir görüntü oluşumuna sebep olacaktır. Rutubet sorununun kaynağı çözülmemesi halinde rutubetli odalarda ki eşyalar çabuk eskimeye ve çürümeye başlar. Rutubetin sağlığa zararları içerisinde nefes darlığı ve alerjik reaksiyonlar bulunmaktadır. Rutubet oda içerisinde sağlıksız hava koşulları oluşmasına hatta ileri safha solunum enfeksiyonlarına kadar birçok hastalığa davetiye çıkarır. Duvarlarda küflenme nedeni içeride yüksek yoğunluklu nem oluşumunun habercisidir. Böyle durumlarda tesisat mutlaka kontrol edilmeli uzman ekipler çağırılarak rutubetin asıl kaynağı öğrenilmelidir.

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Bu konularda su sızıntılarını kırmadan tespit eden firma seçenekleri bulunmaktadır. Bu firmalar duvarlarda gereksiz kırıp dökme yapmadan teknolojik cihazlar yardımı ile rutubete neden olan su sızıntısını bulma işlemi gerçekleştirmektedir. Banyonun tavanında rutubet oluştu veya odaların duvarlarında kabarmalar oluşuyor gibi şikayetleriniz varsa profesyonel olarak su sızıntısı tespit eden firmalardan hizmet almanız gerekmektedir. Atık su kaçağından oluşan rutubetlenme sorunları ev içerisinde ciddi hijyenik olmayan problemlerin doğmasına ve sağlığı tehdit eden bir ortam oluşmasına sebep olmaktadır. Bu problemler için kameralı sistemler ile kaçak ve sızıntı tespit edilme imkanı bulunmaktadır.  Evdeki rutubet sorunu hem sağlık, hem görüntü hem de binanın yapısına zarar vermesi sebebi ile ciddi problemlerin oluşması olasıdır. Rutubet ve küflerden kurtulmak en hızlı sürede profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı su tesisatçısı